TaRaFsİz PaYlAsİM

Join the forum, it's quick and easy

TaRaFsİz PaYlAsİM
TaRaFsİz PaYlAsİM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Ramazan'dan tarihi başarı!
Olimpiyat Tarihi EmptyÇarş. Ağus. 20, 2008 4:56 pm tarafından MafiaBoy

» Bozuk Tv hakkında
Olimpiyat Tarihi EmptyÇarş. Ağus. 20, 2008 3:31 pm tarafından MafiaBoy

» Komedi Harikaları
Olimpiyat Tarihi EmptyÇarş. Ağus. 20, 2008 3:28 pm tarafından MafiaBoy

» Admin Delgado mu? Admin MafiaBoy mu ? (Amaç rekabet değil!! Yanlış anlamayın Sadece Geyik olsun die...
Olimpiyat Tarihi EmptyÇarş. Ağus. 20, 2008 3:12 pm tarafından MafiaBoy

» İtiraz Ediyorumm
Olimpiyat Tarihi EmptyÇarş. Ağus. 20, 2008 3:11 pm tarafından MafiaBoy

» Troya Gelin
Olimpiyat Tarihi EmptySalı Ağus. 19, 2008 10:11 pm tarafından Delgado

» İğrenç Videolar
Olimpiyat Tarihi EmptySalı Ağus. 19, 2008 3:46 pm tarafından Delgado

» Beşiktaşın yeni transferleri.
Olimpiyat Tarihi EmptySalı Ağus. 19, 2008 3:43 pm tarafından Delgado

» Delgado seni geçtim
Olimpiyat Tarihi EmptySalı Ağus. 19, 2008 3:40 pm tarafından Delgado

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

İtiraz Ediyorumm

Salı Ağus. 19, 2008 12:35 am tarafından Delgado

İtiraz ediyorum nasıl iş bu yha bn oraya gitcem komikleri doldurcam oyunlara 70 tane yollıcam istenilen leri bulcam MafiaBoy gelcek bi TV koycak en ii yollayıcı olcak ya adam gibi tekrar düzeltin ya da bn kaydımı silip gidiyorum şaka deil.Madem tarafsiz adil olun.

Yorum: 5

Delgado neredesin ?

Cuma Ağus. 15, 2008 5:28 pm tarafından MafiaBoy

Delgado 4-5 gündür foruma girmiyorsun.Eğer 2 gün daha girmessen senin admin yetkini alacağım Evil or Very Mad bu ciddi bir uyarıdır...!!!

Yorum: 2

Resim denemesi(Yöneticiler baksın )

Paz Ağus. 10, 2008 9:32 pm tarafından MafiaBoy

Yöneticiler bildiğiniz gibi zar atma diye birşey var o aslında bir resim konuya bir tanede resim ekle derseniz istediğiniz resmi ekleyebilirsiniz şimdi bu resimlerin denemesi

Yorum: 15

Sitemiz Harikalaşmaya devam ediyor

Paz Ağus. 10, 2008 3:06 pm tarafından MafiaBoy

Sitemizin sol tarafında gördüğünüz gibi wigdetler var ben daha öncede adminlik yaptım ve bu widgetleri bi türlü anlıyamamıştım ama uzun uğraşlardan sonra(4saat) wigdetleri ekledim

Neler var widgetlerde ?

-Gördüğünüz gibi en üstte en son konuları gösteren kayan bir yazı var.

Altında ise arama motoru var iç seçeğini seçerseniz sitemizde ararsınız eğer google'ı seçerseniz dünyaca ünlü …

Yorum: 0

Sitemize televizyon geldi

Ptsi Ağus. 04, 2008 3:17 pm tarafından MafiaBoy

Uzun çabalarım sonucu izle.tv admininden anlaşma iznini aldım artık sitemizde Tv var
Güle güle kullanmanağız dileğiyle

Yorum: 6

Sitemiz değişiyor

Ptsi Tem. 28, 2008 1:58 pm tarafından MafiaBoy

Sitemiz değişiyor artık siteyle daha fazla ilgileniyorum ve siteye HTML ekledim bu işimize yarıyacak

Farketmişsinizdir yeni bölümler eklendi forumuza açmak benden paylaşmak sizden Very Happy Very Happy

Saygılarımla

TarafsizPaylasim Admini

Yorum: 0

En iyi yollayıcılar
Delgado
Olimpiyat Tarihi Vote_lcapOlimpiyat Tarihi Voting_barOlimpiyat Tarihi Vote_rcap 
MafiaBoy
gamzem
aquen

Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 107 kişi Cuma Şub. 25, 2011 12:15 am tarihinde online oldu.
Giriş yap

Şifremi unuttum

Olimpiyat Tarihi

Olimpiyat Tarihi Empty Olimpiyat Tarihi

Mesaj  MafiaBoy Ptsi Ağus. 04, 2008 2:34 pm

Günümüzde Olimpiyat oyunlarını, yüksek teknolojiye sahip stadyumlardan, uydulardan, televizyonlardan ve bilgisayarlardan seyrederken, aslında bu oyunların binlerce yıl önce eski Yunan’da bir vadide başladığını düşünmek olduça zor. Sporcular, eski Yunan’da dini bayramların en önemli parçasıydı. Bu zamanlarda tarihin ilk yarışmaları düzenleniyordu.
Batı Yunanistan’da bulunan Olimpiya şehrinin Yunanlılar için çok büyük önemi vardı. Oyunlar burada özel bir stadyumda ve bir yarış pistinde yapılıyordu.

İLK OYUNLAR
İlk olimpiyat oyunları Milattan Önce 776 yılında yapıldı. (Bu tarihin MÖ1270 yıllarına dayandığı sanılıyor.) O zaman tek bir oyun vardı. O da 190 metre kısa mesafe koşusuydu. İlk hızlı ayak MÖ 776 olimpiyatlarının kahramanı Koroyibos’tu ve oyunlar yalnızca bir gün sürerdi. Eski olimpiyatlarda ikincilik ve üçüncülük gibi bir sıralama yoktu. Bu nedenle kazanmak her şey demekti. Kazananlar şimdiki gibi altın madalya değil, yalnızca kutsal zeytin ağacının yapraklarından yapılan basit bir taç kazanırlardı.

AĞIR METAL
Daha sonraları oyunlar 5 güne çıkarıldı ve dairesel bir çemberin içerisinde atların çekmekte olduğu arabaların yarışı oyunlara eklendi.
Atlı arabaların yarışı ve kısa mesafe koşuları bügünkü atletizm yarışlarıyla benzerlik taşır.
Bu yarışların içinde 5 ayrı oyunu barındıran pentation adındaki oyun bugünün modern heptation ve dekatlonun temelini oluşturur.

ÖLÜMÜNE EĞLENCE
Oyunlar iyice popülerleşince, seyircileri cezbedecek ve daha büyük heyecan yaratacak şeylerin arayışına başlandı. Ve MÖ 648 yılında “pankratyum” adındaki ölümcül bir sporun olimpiyatlara eklenmesiyle bu gerçekleşti. Bu yarışma güreş, dikenli eldivenlerle yapılan boks, yumruk ve tekmeli Juda gibi şiddet içeren oyunların bir karışımıydı. Pankratyum sırasında atletlerin ölmesi de doğal ve sık karşılaşılan bir durum olmuştu. Roma İmparatoru Yunanistan’ı fethettikten sonra, oyunlara katılan yarışmacıların tek amacı para kazanmak olmuştu. Oyunların bir eziyete dönüşmesiyle birlikte imparator Teodosyus MÖ 394 yılında oyunlara son verdi.

TEKRAR EDEN TARİH
Olimpiyatların tekrar başlaması için 290 yıl gibi çok uzun bir süre belenmesi gerekti. 1875 yılında bir grup Alman arkeolog eski oyunların yapıldığı harabeleri ortaya çıkarttılar. Bu buluş Baron dö Şöbertin’e modern olimpiyat oyunlarını tekrar düzenlenme fikrini hatırlattı. Yeni olimpiyatlar, eski oyunlarla birlikte, zorlu maraton yarışı gibi pek çok yeni sporu da içine aldı. İlk modern olimpiyat oyunları 1896 yılında Atina’da yapıldı. Bu oyunlar, dünyaya barışı, dostluğu teşvik etmek ve amatör oyuncuları desteklemek amacıyla düzenlenmişti. Oyunlara sadece 13 ülke katılmıştı ve tüm yarışmacılar erkekti. 4 yıl sonra, 1900 yılında yapılan olimpiyatlar ise tam bir fiyasko olmuştu. Organizasyonun çok kötü olmasının yanında bazı atletler olimpiyatların ne olduğnu bile bilmiyorlardı.
"Önemli olan kazanmak değil, oyunlarda yer almaktır" diyen Baron dö Şöbertin (soldan ikinci) oyunların yeniden başlamasını sağlamıştır. Olimpiyat Tarihi Simgevl1
MafiaBoy
MafiaBoy
Admin
Admin

https://tarafsizpaylasim.yetkin-forum.com

- Similar topics